Najlepsze rolety? Jak dobrze kupić rolety przez internet?

Zalety sklepów internetowych są niezliczone. Cały asortyment dostępny w parę sekund, wysyłka prosto pod Twój adres, możliwość złożenia reklamacji… Nic dziwnego, że coraz chętniej kupujemy w sieci! Jak jednak wybrać właściwy, internetowy sklep z roletami, i dokonać takiego zakupu, by przesyłka nas zadowoliła? Poniżej – kilka wskazówek!

Tkanina – możesz ją sprawdzić!

Kiedy kupujemy rolety przez internet, zwykle najwięcej czasu poświęcamy na wybór idealnego wzoru i koloru materiału. Problem w tym, że każdy monitor trochę inaczej wyświetla odcienie, więc odcień rzeczywisty i przedstawiony mogą się trochę różnić. Jeśli kwestia ta bardzo nas martwi, warto sprawdzić, czy wybrany sklep internetowy oferuje możliwość wysłania darmowych próbek tkanin. Pozwoli to upewnić się, czy nasz model będzie pasował do wystroju i dekoratorskiej wizji wnętrza.

Wymiary – roleta musi pasować do okna, nie odwrotnie

To, czy w sklepie online wybraliśmy właściwą roletę, okazuje się zwykle podczas montażu. By uniknąć rozczarowania, musimy wiedzieć dokładnie, jak zamówić model w idealnych wymiarach. Pomoże w tym instrukcja – w Roletowym Świecie znajdziecie odnośnik do niej na stronie każdego produktu. Potem wystarczy już tylko sięgnąć po miarę! Poprawne zdjęcie wymiarów z szyby sprawi, że tkanina będzie dokładnie przylegać do okna, nie pojawią się też prześwity.

Warianty mechanizmu – wybierasz nie tylko tkaninę

Choć to materiał rolety przyciąga wzrok najbardziej, znaczenie ma także wygląd mechanizmu podtrzymującego go na oknie. Warto sprawdzić, czy dany sklep internetowy oferuje możliwość wyboru koloru czy też strony, z której będzie znajdować się sznur rozwijający tkaninę. Jeśli tak – świetnie, możemy dzięki temu jeszcze lepiej dopasować model do wystroju wnętrza. Opcji personalizacji nigdy dość!

Na zakończenie – jak długo będziemy czekać na przesyłkę?

Czas realizacji jest dla wielu z nas kluczowy. Warto poszukać na stronie sklepu online, ile zajmie realizacja naszego zlecenia. W Roletowym Świecie to 2 dni od momentu zaksięgowania wpłaty – nowe rolety ozdobią nasze okna bardzo szybko!