Trochę świeżości, czyli stylowe rolety w sam raz na wiosnę

Nie ma lepszego momentu na odnowienie wnętrz, niż wiosna! Dlatego dziś podsuwamy kilka sugestii, jak wykorzystać moment zakupu nowych rolet do domu i za jednym zamachem całkowicie odświeżyć wystrój. Sprawdź, co będzie modne w tym sezonie!

Motywy roślinne – gdy wszystko budzi się do życia

Wiosna w pełnym rozkwicie to doskonały moment, by wprowadzić do salonu czy kuchni więcej akcentów blisko związanych z naturą. Stylowe rolety będą mieć więc print liściasty, z kwiatami czy owocami. Polecamy tu szczególnie modele z dmuchawcami. W naszej ofercie znajdziecie je w kolorach zielonym, jasnobrązowym i grafitowym, dzięki czemu łatwo dopasujecie ten motyw do wnętrza utrzymanego w dowolnej kolorystyce.

Barwy wyraziste i… podstawowe!

Serca projektantów i trendsetterów podbiły w tym sezonie kolory podstawowe i ich najbliższe pochodne. Odchodzimy więc od pasteli i delikatnych odcieni. Zamiast tego sięgamy więc po słoneczną żółć, intensywną czerwień i głęboki niebieski, nie zapominamy jednak także o ciemnej pomarańczy, soczystej zieleni i wyrazistym fiolecie. Jeśli decydujemy się na mocną barwę, możemy zrezygnować z nadruku – intensywny kolor najlepiej prezentuje się na gładkich roletach.

Precyzyjny wystrój, czyli jak podejmować właściwe decyzje dekoratorskie

Jeśli oprócz rolet masz także firanki lub zasłonki, uważaj, by nie wpaść w wnętrzarską pułapkę! W takiej sytuacji bardzo łatwo przesadzić z wzorami czy ze zbyt intensywnymi barwami. Podejmij decyzję o tym, który z elementów dekoracji okna ma wychodzić na pierwszy plan, a potem zadbaj, by pozostałe ozdoby dobrze go podkreślały. Jeśli Twoje zasłonki mają piękny, kwiatowy print, zdecyduj się na jednobarwne, stonowane rolety, najlepiej w kolorze białym lub écru – dzięki temu okno będzie wyglądać spójnie i elegancko. Jeśli natomiast Twoje firanki czy zazdrostki są proste i pozbawione wzorów – zaszalej i ożyw wystrój wyrazistymi, modnymi roletami!

Podsumowanie

W tym sezonie królują głębokie kolory i motywy związane z naturą. Pamiętaj jednak – to spójność i oryginalny zamysł są zawsze w modzie, więc zawsze miej w głowie efekt, który chcesz osiągnąć!