Rolety jako element wykończenia wnętrz

Rolety zwykle dobieramy już po urządzeniu pomieszczenia, dzięki czemu można nimi zarówno dopełnić aranżację, jak i całkowicie zmienić jej charakter. Efekt końcowy zależy tylko od Waszej kreatywności. Podsuwamy kilka pomysłów i porad, w jaki sposób bawić się stylem wnętrza i nadawać charakteru pokojom – liczymy, że znajdziecie tu mnóstwo inspiracji! Rolety wewnętrzne materiałowe dają spore pole do popisu.

Sztuka harmonii

Kiedyś stawiało się głównie na wiele odcieni tej samej barwy – dziś aranżacja wnętrz to gra kolorami i kontrastami. Z tego powodu nie obawiajcie się przełamywania schematów. Jeśli wnętrze utrzymane jest w żółtych kolorach, możecie zdecydować się na rolety pomarańczowe, cytrynowe, ale także zielone czy czarne. Kluczem jest tu zachowanie symetrii. Jeśli decydujecie się na nieoczywisty kolor, dopilnujcie, by pojawiał się w pomieszczeniu w wielu wydaniach – niech będą to poduszki, podkładki pod kubki, koce itp. W ten sposób wnętrze będzie harmonijne, a elementy stworzą jedną całość.

Kiedy stosować wzory?

Łagodne wzory pasują właściwie wszędzie, jednak jeśli całe pomieszczenie jest utrzymane w dekoracyjnej stylistyce, warto sięgnąć po gładkie rolety – będą podkreślać wystrój, zamiast przytłaczać nadmiarem. Gładkie ściany i pozbawione zdobień zasłony aż proszą o żakardowe tkaniny rolet. Dlaczego? Ponieważ oczy będą mogły zatrzymać się na wzorze, zamiast błądzić po całej aranżacji strefy okiennej.

Jak odmienić wnętrze – rolety wewnętrzne materiałowe wystarczą?

Czasami tak. Rolety wewnętrzne materiałowe potrafią zrobić wielką różnicę. Ciepłe kolory to pomarańcze i czerwienie, uspokajające są niejaskrawe zielenie, a z elegancją kojarzy się kremowy i écru. Warto wykorzystać język barw, by wprowadzić do pomieszczenia zupełnie nowy nastrój. Jednocześnie rolety mogą pomóc w wizualnym podzieleniu pokoju i wydzieleniu części okiennej. Efekt taki uzyskacie, gdy zdecydujecie się na jednolitą kolorystykę i rolet, i zasłon, mebli oraz dodatków ustawionych w ich pobliżu. Ekskluzywny kącik w salonie, a może niebieska przestrzeń pod oknem w pokoju dziecka, doskonała do nauki? Zachęcamy do przejrzenia dostępnych kolorów tkanin i puszczenia wodzy fantazji.