Czy warto zakupić rolety dzień/noc?

Znacie to doskonale: siedzicie w salonie w letnie popołudnie, gdy blask słońca jest wyjątkowo intensywny. Choć oświetlone promieniami mieszkanie wygląda pięknie, to jednak blask odbija się od ekranu telewizora, laptopa i telefonu tak, że musicie mrużyć oczy, żeby w ogóle coś dostrzec. Aż chce się zasłonić okna – ale przecież jest jeszcze wcześnie…

Osłona przed nadmiarem słońca

Domyślacie się trafnie, że wcale nie musi tak być. Rozwiązaniem są rolety dzień/noc. Dzięki naprzemiennym pasom prześwitującym i zakrywającym można precyzyjnie regulować ilość przebijającego się przez materiał światła. Nawet gdy słońce jest nisko, nie trzeba zasłaniać całego okna i tworzyć w pokoju efektu piwnicy. Wystarczy ustawić rolety tak, by między zakrywającymi pasami pojawiły się wąskie szpary. Wpadające przez nie światło oświetli pokój, ale nie będzie nas razić.

Kto powinien kupić rolety dzień/noc?

Jeśli bierzemy pod uwagę wyłącznie kwestię ochrony przed rażącym światłem, to na osłonie najbardziej skorzystają osoby, w domach których okna wychodzą na południe i zachód.

Takie usytuowanie ma na rynku nieruchomości jak najlepszą opinię, warto jednak pamiętać, że choć promienie słoneczne poprawiają samopoczucie i nagrzewają mieszkanie, to w nadmiarze potrafią dokuczyć. By osłonić się przed nimi w najgorętsze dni lub gdy światło jest szczególnie rażące, wystarczy ustawić rolety okienne dzień/noc na niewielkie prześwity.

Komfort i prywatność

Dzięki możliwości dowolnej regulacji okiennych rolet dzień/noc, wariant ten przypadnie do gustu osobom, które zazdrośnie strzegą swojej prywatności, a jednocześnie chcą odsłonić nieco parapet, na przykład by doświetlić stojące na nim kwiaty. Za szybą w paski możemy schować się przed ciekawskim wzrokiem osób z zewnątrz, ale wystarczy jedno pociągnięcie za sznurek, by materiał powędrował w górę na tyle, by odsłonić rośliny czy dekoracje. Zmiana ustawienia trwa kilka sekund.

Czy warto?

Mocną stroną rolet dzień/noc jest ich uniwersalność. Sprawdzą się i wtedy, gdy słońce razi w oczy, i gdy jest go niewiele, pozwolą zarówno ukryć się przed wzrokiem sąsiadów, jak i odsłonić udekorowany parapet. Dlatego z całą pewnością potwierdzamy: warto, bo to rozwiązanie na każdą okazję.